Kancelaria Adwokacka

adw. Mikołaj Mrowiec

O mnie

Studiowałem prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz informatykę na Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Ukończyłem aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Obecnie wykonuję zawód adwokata. Jestem cywilistą. Specjalizuję się w tematyce szeroko pojętego prawa internetu, prawa autorskiego, własności intelektualnej oraz nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem regulacji mających znaczenie w obrocie gospodarczym. Prowadzę własną Kancelarię Adwokacką oraz współpracuję z dwoma innymi Kancelariami w zakresie obsługi prawnej osób fizycznych oraz spółek.

W swojej wieloletniej karierze zawodowej zajmowałem się funduszami unijnymi, pracowałem przy obsłudze prawnej jednego z wiodących dealerów marki Nissan w Polsce. Ponadto miałem przyjemność pracować przy dużych projektach strukturalnych opiewających na kilkadziesiąt milionów euro. Zajmowałem się również rzeczami drobnymi, bliskimi działalności prowadzonej przez małych i mikro przedsiębiorców.

Miałem przyjemność reprezentować modeli i modelki w związku z ochroną ich wizerunku jak również współpracowałem z fotoreporterami zabezpieczając efekty ich pracy przed nieautoryzowanym użyciem. Od wielu lat tworzę umowy licencyjne i umowy związane z tworzeniem oprogramowania a także umowy wdrożeniowe i outsourcingowe.

Jestem członkiem Komisji ds. Informatyzacji – Centrum Technologicznym Adwokatury przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Do każdej powierzonej mi sprawy podchodzę indywidualnie. Zawsze jestem otwarty na nowe pomysły i rozwiązania, które pomogą rozstrzygnąć sprawę na korzyść mojego klienta.

Dokładam wszelkich starań, aby moja pomoc była szybka i przejrzysta, a jej efekt skuteczny.

Zachęcam Państwa do nawiązania współpracy z moją Kancelarią.

Handcrafted by Bebel

top